077-5276000
ליווי אישי להשקעות נדל"ן

מחירי הדירות עלו ב-0.5% בחודש בין 15 בדצמבר ל 15 בינואר וב-6.3% בשנה האחרונה

למרות המוטיבציה הגבוהה והמובנת לגמרי של שר האוצר להורדת מחירי הנדל"ן - השמחה עקב ירידת
מחירי הנדל"ן לכאורה היתה מוקדמת מדי.

עם כל הרצון הטוב, של ממשלת ישראל ובראשותה שר האוצר ושר השיכון - מחירי הנדל"ן עדיין בשלהם.

ההכרזה על ירידה לכאורה במחירי הנדל"ן בחודשיים האחרונים של שנת 2016 של 1.2%, כפי שפורסמה בתרועה רמה לפני כחודש ע"י שר האוצר, הסתיימה בקול ענות חלושה, לאחר שהובהר מס' שבועות אחר כך ע"י הלמ"ס, שבפועל היתה ירידה של 0.5% בלבד.

הבעייתיות שבשמחה המוקדמת מתחזקת נוכח העובדה שבין ה – 15/12/2016 ועד ה – 15/01/2017 היתה עליה נוספת של 0.5% במחירי הדיור.

שנת 2016 אינה שנת מהפך מבחינת מחירי הדיור כפי שהובטח לנו ובפועל היתה עליית מחירים של 6.3% בסה"כ.

בעוד האוצר מנסה ליצור אווירה של ירידת מחירים בשוק, כשבפועל המחירים ממשיכים לעלות, גם אם לא בקצב מואץ כפי שנוכחנו בשנים האחרונות, הציבור כמו גם היזמים והקבלנים מבולבלים מאי הוודאות ובוחרים לכן לשבת על הגדר. כתוצאה מכך יש בפועל פחות עסקאות והשוק מתחיל להירגע. כל זמן שלא יראו בשטח תוצאות ממשיות, קרי הגדלה משמעותית של היצע יחידות הדיור באזורי הביקוש, מגמה זמנית זו עלולה להתברר כסוג של פטה מורגנה ובתוך מספר חודשים השוק עלול לשוב לסחרור, כפי שנוכחנו לא פעם בשנים האחרונות.

היד הקלה על ההדק, שבאה לידי ביטוי באמירות ובהצהרות מוקדמות מדי של שרים בממשלה, שלא על בסיס נתונים מדויקים, שלא משקפים מגמה של מספר חודשים לכל הפחות, יוצרת נזק לשוק הדיור והיא
אולי תולדה של המהירות, שלא לומר החיפזון, שבה אנו מטמיעים שיטות משילות ממחוזות אחרים ורחוקים דוגמת ארה"ב והעומד בראשה - טראמפ. בהקשרים כל כך רגישים, שהציבור ניזון מהם בצמא ופועל על פיהם, רצוי שנמנע משימוש ב"עובדות אלטרנטיביות".

להרשמה לכנס השקעות בנדל"ן מניב בישראל - לחץ כאן

לקריאת המאמר המלא - לחץ כאן
חזרה לרשימת המאמרים
מחירי הדירות עלו ב-0.5% בחודש בין 15 בדצמבר ל 15 בינואר וב-6.3% בשנה האחרונה

רוצה להשיג עצמאות כלכלית?