077-5276000
ליווי אישי להשקעות נדל"ן

האם מחירי הדירות עולים מהר יותר ממה שחשבנו?

האם מחירי הנדל"ן באמת בירידה? מסתבר שהעמדה של הלמ"ס כבר פחות תומכת בעמדת משרד האוצר.  

לפי הלמ"ס, מחירי הנדל"ן עלו ב - 2016 ב - 6.3%, אך אם נשקלל נכונה את עסקאות מחיר למשתכן ומחיר מטרה, נבין שמחירי הנדל"ן עלו אף ביותר. הוויכוח המתוקשר כל כך לפני מס' חודשים בין שר האוצר לשמאי הממשלתי, מתברר היום כוויכוח סרק, שההכרעה בו ברורה לטובת השמאי הממשלתי, כשהלמ"ס מאמץ את גישתו, שלא לשקלל, לפחות לא באופן מלא, את עסקאות מחיר למשתכן ומחיר מטרה בממוצע הכללי. תמונת המציאות על כן עתה היא לא ורודה כפי ששר האוצר רוצה שתהייה.

הבעיה היא שכשהאמונים בממשלה על הנדל"ן מכריזים מעל כל במה, שהנה הנה נפתר המשבר והמחירים כבר משנים מגמה - אז השוק קופא, גם אם לזמן מה, מספר העסקאות מצטמצם, היזמים והקבלנים נרתעים לאחור וכולם יושבים על הגדר ומחכים שמשהו אמיתי (לא רק הצהרתי...) יקרה. וכשנוקפים החודשים והמציאות בשטח לא משתנה, כלומר המחירים לא יורדים וההיצע לא גדל באזורי
הביקוש, אז מקץ מספר חודשים לא רב מדי, בגל גדול ומלחיץ כול היושבים על הגדר חוזרים לשוק והאפקט על המחירים בכיוון של עלייתם הוא גרוע יותר מאשר אילו לא היו ממהרים להכריז על השינוי, טרם זמנו.

מעבר לכך, כל הטלטלות הללו לא מוסיפות לתחושה הכללית של חוסר הוודאות הכה חיונית כדי להחזיר את הענף לפסי השפיות ולהתמנות המיוחלת במחירים.

להרשמה לכנס השקעות בנדל"ן מניב בישראל - לחץ כאן

לקריאת המאמר המלא - לחץ כאן
חזרה לרשימת המאמרים
האם מחירי הדירות עולים מהר יותר ממה שחשבנו?

רוצה להשיג עצמאות כלכלית?