077-5276000
ליווי אישי להשקעות נדל"ן

התחלות הבנייה ב- 2015 עלו בכ- 4%, בהתנחלויות – 26%

לכולם ברור שהפתרון למשבר הדיור הוא הגדלת ההיצע - אז איך זה שעם כל הרעש והצלצולים היקף התחלות הבניה עלה בשנת 2015 רק ב – 3.9%?

חוסר ההלימה בין הדיבורים על הפתרונות, שהממשלה החדשה מיישמת לכאורה, לבין המציאות בשטח מסבירה פעם נוספת מדוע, למרות כל ההצהרות, מסיבות העיתונאים, גזירת הסרטים וההכרזות על כל התכניות החדשות – מחירי הנדל"ן עלו ב – 2015 בממוצע ארצי בכ – 8%.

מאותה סיבה גם הצפי ל – 2016 הוא המשך עליית המחירים.

יחד עם זאת על מנת להיות הוגנים חשוב לציין כי שוק הנדל"ן הוא כמו נושאת מטוסים כבדה המשנה כיוון לאט ובהדרגה ועל כן צעדי שינוי בשוק שמתחילים בהם היום יורגשו בפועל רק בעוד מספר שנים. עדיין, הגדלת מספר התחלות הבניה בשיעור של יותר מעשרה אחוז בשנה הנה משימה לא מורכבת כל כך ובכל זאת גם ב – 2015 מספר התחלות הבניה היה נמוך מהביקושים החדשים ליחידות דיור, הנובעים מהגידול הטבעי באוכלוסיה שעומד על כ – 50,000 יחידות דיור – מספר התחלות הבניה ב – 2015 עמד רק על 47,750 יחידות דיור.

ואולי נוכל להתנחם בכך שדווקא מעבר לקו הירוק היה ב - 2015 גידול של 26% במספר התחלות הבניה?

אם ניקח בחשבון, שבניה זו מסובסדת ע"י הממשלה ושברוב המקרים היא דורשת השקעה משמעותית יותר בתשתיות והיא מכוונת לביקושים ברמה הרבה יותר נמוכה מאשר הביקושים ליחידות דיור בתוך הקו הירוק בכלל ובאזור המרכז בפרט, אז ככל הנראה זו תהיה נחמה פרוטה...

ולמי שכבר פחות בונה על הממשלה, שתדאג לנו להורדת מחירי הדיור ומבין מתוך הצפי לשנים הקרובות בשוק הנדל"ן שגם היום כדאי להשקיע בנדל"ן ורוצה לעשות זאת בביטחון ובתבונה – צרו אתנו קשר ואנו נלווה אתכם כל הדרך לדירת ההשקעה המצליחה שלכם. 

הרשם לכנס השקעות בנדל"ן מניב - לחץ כאן

לקריאת מאמר המלא - לחץ כאן 
חזרה לרשימת המאמרים
התחלות הבנייה ב- 2015 עלו בכ- 4%, בהתנחלויות – 26%

רוצה להשיג עצמאות כלכלית?