077-5276000
ליווי אישי להשקעות נדל"ן

1.5 מיליון דירות עד 2040: אושרה תוכנית הדיור האסטרטגית

הנה הפתרון למשבר הדיור! מה הקשר בין תכנית הדיור הזו לזכייה בלוטו?

לכולם כבר ברור היום, שכל הפתרונות האנקדותליים שננקטו ע"י הממשלות האחרונות בשוק הנדל"ן, הנם בבחינת טיפול באקמול לחולה במחלה ממארת. רק טיפול יסודי, עמוק ולאורך זמן יוכל לתת מענה הולם למשבר הנדל"ן, שנמשך כבר כעשור.

תכנית אסטרטגית ארוכת טווח היא כיוון נכון לפתרון והתכנית האסטרטגית שהוצגה לקבינט הדיור היא בהחלט יכולה להיות כזו. גידול מפחות מ – 50,000 התחלות בניה היום לכ – 70,000 עד שנת 2040 הוא המפתח לכך על בסיס מספר עקרונות תכנוניים המתמקדים בפיתוח מטרופוליניים של המרכזים האורבאניים הקיימים (ת"א, ירושלים, חיפה ובאר שבע) ובהתחדשות עירונית מסיבית.

אם כך מדוע איננו יכולים עדיין להיות אופטימיים בהקשר זה?

כי הבעיה ב – "ה" הידיעה כדרכנו בארץ הקודש היא ביכולת המימוש...

לצערנו יש לנו היסטוריה ארוכת שנים של קושי משמעותי בעמידה בתכניות אסטרטגיות, בתכניות עבודה וביעדים - זה כמעט מובנה בשיטת הממשל שלנו, באתוס הפוליטי ובמבנה הבירוקרטי מדי של מערכות ניהול המדינה - משרדי הממשלה והרגולציה. שהרי מי מבטיח לנו שמחר לא יגיע שר אוצר חדש, שיהפוך את ההחלטות החשובות האלה ואת התכנית הנכונה הזו על פיה? וכבר היינו בסרט הזה יותר מפעם אחת.

המבנה השלטוני שלנו, המספק חוסר יציבות וחוסר רציפות שלטונית, הפרדיגמה המאדירה את האגו של
האוחזים בהגה ההנהגה בניגוד לגישה הפרגמטית, המובלת ע"י טובת העם והמדינה, הסרבול הבלתי נתפש של הגופים השלטוניים, חוסר הסינכרון ושיתוף הפעולה ביניהם, הם רק חלק מהגורמים לכך שבין התכניות והכוונות, טובות ככול שיהיו, למציאות בשטח - הפערים הם עצומים למגינת ליבו של הציבור הרחב.

כשעל סדר יומה של המדינה יש עדיפות ברורה להתעסקות בסיגרים ובשמפניה ורודה במקום במשבר
הדיור וביוקר המחיה - לא פלא שהפתרון המערכתי למשבר הדיור עוד רחוק, רחוק מאוד. אז מה הסיכוי שהתכנית הזו תתממש – ככל הנראה לא יותר מאשר הסיכוי שלנו לזכות בלוטו...

אז בכל זאת איזו בשורה אפשר לקחת מזה? אם אתם בעלי דירות או תרכשו דירות יד שניה במטרופולינים המבוקשים ותהיו בין אלו שהבניינים שלהם יעברו פרויקטים של תמ"א 38 – מאוד יכול להיות שזה יהיה בעתיד, אולי הרבה לפני שנת 2040, שווה ערך לזכייה בלוטו.

אז שיהיה במזל.

לקריאת הכתבה המלאה - לחץ כאן

להרשמה לכנס השקעות בנדל"ן מניב בישראל - לחץ כאן
חזרה לרשימת המאמרים
1.5 מיליון דירות עד 2040: אושרה תוכנית הדיור האסטרטגית

רוצה להשיג עצמאות כלכלית?