077-5276000
ליווי אישי להשקעות נדל"ן

השמאי הממשלתי: מחירי הדירות ממשיכים לעלות

הכותרות זעקו השבוע - "לראשונה מזה עשור - ירידה במחירי הדיור". האמנם מדובר על נתונים המשקפים שינוי מגמה או רק על שינוי אנקדוטלי של החודשים האחרונים של שנת 2016? ואולי הדגשת היתר לה זכו הנתונים הללו היא בבחינת "עובדות אלטרנטיביות" ברוח התקופה?

מנתוני הלמ"ס שהתפרסמו השבוע עולה שלראשונה מזה עשור חלה ירידה במחיר דירה ממוצעת 
בכ - 1.2% ר. נכון שכמעט בכל הפרסומים סייג הלמ"ס כי מדובר על נתונים שאינם מלאים ואינם מושלמים ויידרשו עוד מספר חודשים כדי לאמתם.

למרות הרצון של שר האוצר לבטל את מדד מחירי הדיור של השמאי הממשלתי הוא ממשיך לתחזק אותו - הנתונים התקופתיים שלו מציגים דווקא מגמה ברורה של עליות מחירים. מדובר על המשך המגמה הרציפה של עליית מחירים של כמעט 2% ברבעון מזה 10 רבעונים - זה משקף עליית מחירים בקצב שנתי של כ - 7-8%. 

עד כמה שהנתונים האלה משקפים תוצאות של העבר – מה שאותנו בעיקר מעניין זה העתיד - אז מה יהיה? האם נתוני הלמ"ס מייצגים שינוי מגמה? המוטיבציה של שר האוצר להציג שינוי מגמה היא לגמרי ברורה, אך מה המוטיבציה של השמאי הממשלתי?

השורה התחתונה לדידנו היא, שבפועל באזורי הביקוש נתוני הלמ"ס לא ממש משקפים את המציאות. אז
מה עושים עם כל זה?

נכון שאנו מצפים (אמרנו זאת כבר לא פעם בעבר)לירידה במגמת העלייה - כלומר, שהמשך עליית במחירים באזורי הביקוש תתמתן, אך האם אפשר להסיק מנתונים חלקיים של החודשיים האחרונים של שנת 2016, שרמת מהימנותם עוד מוגבלת נכון לעתה, שתם משבר הנדל"ן ולא צפויות עוד עליות מחירים? 

התשובה לכך ברורה ולצערנו בהקשר זה אין לנו אפשרות לספק לכם "תשובה אלטרנטיבית". 

לקריאת מאמר המלא - לחץ כאן

להרשמה לכנס השקעות בנדל"ן מניב בישראל - לחץ כאן
חזרה לרשימת המאמרים
השמאי הממשלתי: מחירי הדירות ממשיכים לעלות

רוצה להשיג עצמאות כלכלית?